Laden Evenementen

Kennismaking Thee

Algemeen
Twijfel je of je je verder wilt verdiepen in de wereld van de thee? Dan is deze training helemaal voor jou! Bij deze training laten we je zien wat thee allemaal te bieden heeft. Het is de perfecte opstap naar onze overige theetrainingen zoals de Theesommelier Opleiding Leerjaar 1.

We beginnen met een korte theoretische onderbouwing en gaan daarna thee zetten en vooral veel proeven. En besluit je na deze kennismaking onze Theesommelier Opleiding Leerjaar 1 te volgen, dan krijg je 75 euro korting op de excl. btw prijs van de opleiding!

Duur
4 uur. We geven de training als middagtraining van 13:00 tot 17:00 of als avondtraining van 18:00 tot 22:00. Kijk bij de geplande data op welke tijd we de training die dag geven.
Vooropleiding
Geen
Kosten
Training: € 107,00 excl. btw (€ 129,47 incl. btw), inclusief reader.
Leermiddelen
Alle benodigde leermiddelen zijn op onze trainingslocaties aanwezig.
Doelgroep
Mensen die op een professionele manier kennis willen maken met thee in veel van haar facetten.
Toetsing
ITC Academy examen
Programma
Je maakt kennis met onder andere de volgende onderwerpen:

Basisbegrippen:

  • Wat is thee.
  • Verschil tussen Camellia sinensis sinensis en de Camellia sinensis assamica.
  • De zes theeklassen.
  • Overzicht productie van groene en zwarte thee.

Basis thee zetten:

  • Belang van waterhardheid, trektijd, dosering en watertemperatuur.
  • Overzicht van de ‘hardware’ die nodig is om thee te zetten.

Specialty tea:

  • De verschillen tussen Specialty tea en commerciële thee.
  • Het verschil tussen losse thee en theezakjes.
  • Basisverschil tussen ruiken en proeven.

IJsthee:

  • Shockbrew vs coldbrew.

Tea & Food pairing:

  • Wat is Tea & Food pairing.
Vervolgopleiding
Smaakt deze opleiding naar meer? Kijk dan eens naar de volgende vervolgopleidingen:

Meer trainingen
Bekijk al onze theetrainingen of leer meer over Tea & Food Pairing.
Beoordeling van deze training door onze cursisten
(15)
Barbara Holsink - Bredemeijer Group B.V.28 november 2023
Enorm veel geleerd, ook wat betreft nieuwe ontwikkelingen & trends
Anoniem24 november 2023
Mariet Clerkx23 november 2023
Ik had me op de middag verheugd, en toch nog overtrof deze mijn verwachting. Wat een inspirerende workshop, wat hebben we veel geproefd, en wat voel ik me aangemoedigd tot uitproberen, oefenen, experimenteren, buiten de gebaande paden treden. Heerlijk.
Een aanrader!
Patricia Verhaar23 november 2023
Wat een feestje deze middag! Zoveel geleerd over thee en veel kunnen proeven. Mooie materialen, veel verhalen en achtergrond. Voor elke theeliefhebber is dit een inspirerende middag die smaakt naar meer.
Hans Riemens - nvt23 november 2023
De oneindige wereld van de thee werd ons (9 cursisten) op een heerlijke wijze geopenbaard. Vlot, intrigerend, nieuwsgierigheid opwekkend, mateloos interessant. Geen kans om uitsluitend notie van de materie te nemen; nee, door ook zelf actief aan de slag gaan met de vergaarde kennis werd de training nog uitdagender. Een aanrader voor een ieder die nog intenser van thee wil genieten, of er substantieel meer van wil weten.
De training werd gegeven door Richard, met assistentie van Joyce.
Annet Holtland - Thuiszorg23 november 2023
Fijne training. Trainer stond open voor vragen. Leuk en interssant 👍
Monique van Zunderen23 november 2023
Roos van den Bold8 juni 2023
Super interessant om te leren over de (herkomst van) verschillende theesoorten en bereidingen. Door de kleine groep alle tijd voor vragen
Marlies Rijbroek8 juni 2023
Veel persoonlijke aandacht, uitleg en tijd om verhalen eromheen te vertellen. Heel leuk en ontspannen sfeer. Veel verschillende smaken geproefd. Ik heb er van genoten.
Anne1 oktober 2020
Heel erg leuk en boeiende avond gehad! Ik ben nog enthousiaster geworden over thee!

Bekijk alle beoordelingen.