Training Theesommelier Opleiding Leerjaar 3

Algemeen
Leerjaar 3 van de theesommelier opleiding is vooral geschikt voor mensen die professioneel met thee bezig zijn.
Voor het inkopen van thee heb je kennis over kwaliteit en defecten nodig. Hoe bepaal je kwaliteit, hoe herken je defecten en om welke theesoorten vraagt de markt.
Om als theesommelier of theeverkoper thee aan de horeca te verkopen of een theekaart wilt introduceren, is het van belang om te weten hoe je dit aanpakt op een manier die werkt voor de medewerkers én interessant is voor de gast.
Theorie
Tijdens het theoretische deel van de lesdagen gaat het vooral om diepgang. Waar komen verschillende smaken en aroma’s vandaan en hoe kun je deze beïnvloeden? Ook kijken we naar wat de verschillen zijn in chemische samenstelling tussen verschillende theesoorten en welke invloed dit heeft op de smaak, geur en kleur van de thee.
Praktijk
Meer dan in voorgaande jaren ligt in dit jaar de nadruk op de praktijk. We gaan veel theesoorten proeven en zetten, thee met gerechten combineren en belangrijke theesoorten uit China en Japan leren zetten.
Defecten in thee komen niet vaak voor omdat ze er meestal door de tussenhandelaar al uitgehaald zijn. Wanneer je zelf thee gaat importeren is het een ander verhaal. We laten je verschillende defecten zien én proeven.
En ook nog
- Je hebt beschikking over alle trainingsmaterialen en -tools op locatie.
- Je krijgt een handige reader.
- Een lunch is inbegrepen.
- Véél praktijk, want oefenen is de beste manier van leren.
- Mogelijkheid om mee te gaan op theereis naar een land van oorsprong.
Heb je nog vragen? Bel of mail ons gerust!
Duur
12 lesdagen van 7 uur, een dag per maand. De training start om 10.00 uur, we sluiten om 17.00 uur af.
Naast de lesuren zijn deelnemers gemiddeld 80 uur kwijt aan studiebelasting op jaarbasis (bestuderen stof en praktijkopdrachten)
Vooropleiding
Je moet Theesommelier Opleiding leerjaar 1 en Theesommelier Opleiding leerjaar 2 doorlopen hebben.
Kosten
€ 2.907,00 excl. btw (€ 3.517,47 incl. btw) (inclusief readers en lunch en een set bestaande uit verschillende theesoorten en materialen die nodig zijn om de verschillende theesoorten te bereiden)
We verwachten dat je iedere lesdag aanwezig bent. Als je door onvoorziene omstandigheden toch een les mist, bekijken we samen of deze ingehaald kan worden.
Het is mogelijk om de opleiding in 10 termijnen van € 296,00 (excl. btw) te betalen. Je ontvangt vanaf de start van de opleiding maandelijks een factuur. Ook bij vakantie, gemiste lessen of het onderbreken van de studie gaat de facturatie door.
Data
nov 7 | Amersfoort |
| Lesdata: za 7 november 2026, za 5 december 2026, za 9 januari 2027, za 6 februari 2027, za 13 maart 2027, za 10 april 2027, za 5 juni 2027, za 12 juni 2027, za 10 juli 2027, za 11 september 2027, za 9 oktober 2027, za 13 november 2027 en za 11 december 2027 (reserve) | |
Inschrijven? Klik op een trainingsdatum en kies 'Inschrijven'.
Leermiddelen
Voor deze training zijn geen specifieke leermiddelen nodig.
Doelgroep
Horeca-ondernemers of medewerkers, thee inkopers, thee verkopers, barista’s, foodies of theeliefhebbers/particulieren die meer kennis en vaardigheden op willen doen.
Toetsing
We sluiten de meeste lesdagen af met een theoretische toets. Deze toets maak je na de lesdag online thuis. Daarnaast krijg je iedere lesdag een praktijkopdracht mee naar huis. Op deze manier leer je stap voor stap thee te onderscheiden op soort en kwaliteit. Het leerjaar wordt afgesloten met een praktijkexamen dat bestaat uit drie onderdelen.
Programma
| Dag | Beschrijving |
|---|---|
| 1&2 |
Tea Tasting Quality IntermediateTheesoorten hebben vaak dezelfde naam maar een compleet verschillend prijskaartje. Tijdens deze lesdagen kijken we naar hoe je kwaliteit herkent en waardoor kwaliteit ontstaat. We leren je hoe je veel voorkomende defecten (afwijkingen) in thee kunt herkennen en waardoor ze veroorzaakt worden zodat je een gelijkwaardige gesprekspartner naar je leverancier toe wordt. |
| 3 |
MelangerenMelangeren kan verschillende redenen hebben. Prijs, consistentie, smaak of gewoon omdat je een thee wilt die er mooi uitziet. Tijdens deze lesdag kijken we naar verschillende manieren van melangeren. Van CTC commerciële melanges tot combinaties van mooie orthodoxe theesoorten. Natuurlijk komen ook combinaties van thee met kruiden aan bod. |
| 4 |
Tea & Food Pairing Afternoon TeaEen mooie Tea & Food Pairing bij een klassieke of juist moderne Afternoon Tea. Klinkt voor de hand liggend maar waar zijn plekken waar men dit serieus aanpakt? We gaan veel proeven en laten je zien hoe je veilige keuzes kunt maken maar ook hoe je meer uitdagende combinaties kunt maken. |
| 5 |
Voedingsmiddelen fysiologieBloemige, fruitige aroma’s, witte, gele, rode en zwarte kleuren. Ze komen allemaal voor in thee. Waar komen ze vandaan en hoe kun je bepalen of ze in je kopje terechtkomen of juist niet. |
| 6 |
Tea vs Wine & Food PairingDat thee en wijn beiden goed smaken bij een maaltijd dat weten de meesten nu wel. Dat ze in een aantal opzichten behoorlijk verschillen dat spreekt voor zich. Wat kunnen we van de wereld van wijn leren en waarom werkt thee soms zoveel beter bij een gerecht dan wijn? Dit gaan we je tijdens deze lesdag laten zien en proeven. |
| 7&8 |
Tea & Food Pairing made easy voor de horecaWijn bij een gerecht schenken is een kwestie van de kurk uit een fles trekken en uitschenken. Het eindproduct zit al kant en klaar in de fles. Natuurlijk zijn zaken zoals drinktemperatuur en glas belangrijk maar je hoeft niet na te denken over met welk water van welke temperatuur je de blaadjes in welk soort pot hoe lang moet laten trekken. |
| 9&10 |
ChinaChina is niet alleen het grootste theeproducerende land, het land kent een ongekende verscheidenheid aan theesoorten. In de afgelopen twee jaar hebben we kennisgemaakt met de bekendste soorten. Dit jaar kijken we naar de theesoorten die de afgelopen paar jaar ontwikkeld zijn. |
| 11 |
JapanWe verdiepen ons in de manieren van productie van minder bekende theesoorten uit Japan maar vooral ook het op verschillende manieren zetten van deze theesoorten. |
| 12 |
EindpresentatiesTijd om de puntjes op de i te zetten! Vandaag gebruik je alle kennis en kunde die je in het afgelopen jaar vergaard hebt. |
Vervolgopleiding
Smaakt deze opleiding naar meer? Kijk dan eens naar de volgende vervolgopleidingen:
Meer trainingen
Bekijk al onze theetrainingen of leer meer over Tea & Food Pairing.
Kennisbank
Alvast nieuwsgierig naar meer? Duik in onze kennisbank vol interessante artikelen. Hier zijn alvast een paar voorbeelden:
- De temperatuur van theewater
- Cold brew thee
- Thuis beter thee zetten
- Tien redenen waarom ik geen theezakjesthee drink
- Tea & Food Pairing
Geplande trainingen
Datum en locatieBeoordeling van deze training door onze cursisten
Ik heb ontzettend veel geleerd en nog meer genoten van het proeven, proeven en proeven! :)
Relatief veel aandacht (voor mij persoonlijk) voor tea & food pairing. Hier had ik zelf al een 5 daagse training voor gedaan dus relatief veel herhaling. Welicht kwam dit ook door de samenstelling van de groep.
Tip: in de les actiever terug komen op de huiswerk opdrachten. Vooral rond grading was het nu af en toe zoeken of je het goed gedaan had en hoe je dit zou moeten doen. Hier helpt (voor mij) interactie bij.
Het blijft een boeiende en inspirerende opleiding kan ook niet anders met Richard Schukkink, de wandelende encyclopedie op theegebied.
Bekijk alle beoordelingen.
nov 7 | Amersfoort |
Inschrijven? Klik op een trainingsdatum en kies 'Inschrijven'.
Wil je een berichtje ontvangen als we een nieuwe datum plannen? Dat kan! Meld je hier aan.
We plannen deze training ook op verzoek in. Heb je Theesommelier Leerjaar 2 gevolgd en wil je verder? Neem dan contact met ons op om een nieuw leerjaar in te plannen!